• Drodzy Uczniowie,

pobyt w domu może być dla Was doskonałą okazją do nadrobienia zaległości książkowych. Nie musicie korzystać jedynie z zasobów domowej biblioteczki. Proponujemy Wam portal oferujący darmoweaudiobooki: https://wolnelektury.pl/katalog/.

To całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca 5576 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Z pewnością - ten portal to doskonała alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Umożliwia ona bezpośredni i wygodny dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz iOS.

• Zajęcia dydaktyczno- opiekuńcze w oddziale i punkcie przedszkolnym

• Działając w porozumieniu z organem prowadzącym, zawieszam czasowo w okresie od 6 maja 2020 r. do 24 maja 2020 r. zajęcia dydaktyczno- opiekuńcze w oddziale i punkcie przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Raciążu . Zajęcia dydaktyczne w tym czasie będą prowadzone zdalnie.

Irena Szwankowska

• Komunikat!

Komunikat dyrektora Szkoły Podstawowej
            w Raciążu:

Decyzją Burmistrza Tucholi przedszkola, oddziały przedszkolne
            w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego,
             dla których organem prowadzącym jest Gmina Tuchola

nie zostaną otwarte w dniu 6 maja br.

Powodem takiej decyzji jest zbyt duże ryzyko narażenia dzieci i personelu na zakażenie wirusem COVID-19.

W przypadku pojawienia się nowych decyzji w tej sprawie zostaną Państwo niezwłocznie o tym powiadomieni.

Dyrektor Szkoły – Irena Szwankowska

• Ziemia w Twoich rękach

• Konkurs plastyczny ogłoszony przez świetlicę szkolną "Ziemia w Twoich rękach" został rozstrzygnięty.
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone, gdy tylko wrócimy do szkoły!

Gratulujemy!

• 4 maja

• OGŁOSZENIE!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Informuję, iż dzień 4 maja 2020 r.

jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno
            - wychowawczych.

Życzę  udanego odpoczynku i dobrego relaksu.

Irena Szwankowska

• Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii.

• Drodzy uczniowie,
            jeśli chcecie uczyć się ortografii z przyjemnością, zapraszamy Was do udziału w konkursie ortograficznym ogłoszonym przez portal dyktanda.pl. Konkurs ten rozgrywać się będzie w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. Adresowany jest zarówno do uczniów lubiących tworzyć, jak również rozwiązywać dyktanda. Odbywać się będzie w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1 - 3, 4 - 6 i 7 - 8. Startuje już 24 kwietnia i będzie trwał do 24 maja br.
            Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dyktanda.pl.
            Zapraszamy!

• 229. rocznica uchwalenia Konstytucja 3 Maja

• Drodzy uczniowie,
            zbliża się 229. rocznica uchwalenia Konstytucja 3 Maja. Poprzez wyjątkowość sytuacji, w której wszystkim nam przyjdzie ją świętować razem, ale osobno, zapamiętamy ją zapewne szczególnie.
            My, korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić Was już teraz na wyjątkową lekcję historii "3 maj po królewsku", którą poprowadzi Zamek Królewski w Warszawie wraz z kadrą naukową. W lekcjach tych będą mogli wziąć udział zarówno uczniowie klas 1 - 3 oraz klas 4 - 8. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej Zamku https://www.zamek-krolewski.pl/e…/3maj-po-krolewsku/_nocache.
            Zapraszamy!

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• Drodzy uczniowie,

dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzień Książki to kolejne święto warte naszej uwagi. Dlaczego? O walorach książek nie trzeba chyba nikogo zbyt długo przekonywać. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej i przyjemność.

Sam proces powstawania książki jest niezwykle interesujący. Zobaczcie sami proces jej tworzenia w animacji poklatkowej! Kliknijcie w link:

A teraz posłuchajcie sami, dlaczego książki są naszym najlepszym przyjacielem! Kliknijcie w link:

A może sami chcielibyście zaprojektować okładkę dla nowej książki dla dzieci? Zatem projektujmy!

• Drodzy Uczniowie,

Już jutro, 22 kwietnia po raz pięćdziesiąty obchodzić będziemy Dzień Ziemi – najważniejsze i największe ekologiczne święto świata.

Poniżej zamieszczam dla Was zestaw zadań przygotowanych specjalnie na tę okazję. Mam nadzieję, że sprawią Wam wiele radości! Poproście kogoś dorosłego o pomoc w wydrukowaniu kart pracy, jeśli macie taką możliwość!

Wśród zadań znajdziecie krzyżówkę obrazkową, kolorowankę, cztery labirynty, szukanie różnic, a dla najmłodszych – szlaczki. Na ostatniej karcie zaproponowałam dla Was zabawę z wyszukiwaniem miniaturek naszej planety.

Powodzenia!