• Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W tym roku nasza szkoła otrzymała dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji i Nauki w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” Priorytet 3.1. Dzięki uzyskanej dotacji mogliśmy zakupić do naszej placówki wychowania przedszkolnego książki dla dzieci za kwotę 1875,00 zł. W ramach wspomnianego dofinansowania przeprowadziliśmy szereg akcji promujących czytelnictwo.

W środę 29 listopada 2023 r. nauczyciele bibliotekarze spotkali się z dziećmi z zerówki i ich rodzicami, aby podsumować trwający od października projekt czytelniczy. Młodzi czytelnicy wraz ze swoimi rodzicami mieli za zadanie dopisać dalszy ciąg fragmentu opowiadania Ewy Stadmüller Kicany berek i noc rozterek oraz go zilustrować. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz książkę zachęcającą do rozpoczęcia swojej przygody z czytaniem. Po gratulacjach, przyszedł czas na wspólne przeczytanie tekstów, które stworzyły niepowtarzalną całość, pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Na zakończenie każdy mógł wypożyczyć zakupioną w ramach dotacji nowość wydawniczą.

@NPRCz2.0 @MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

@MinisterstwoEdukacjiNauki