• Wręczenie świadectw

• Wytyczne sanitarne dotyczące odbioru świadectw  w roku szkolnym 2019/2020:

- po odbiór świadectwa może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną;

- uczeń nie może przyjść po odbiór świadectwa, jeżeli przebywa w domu
            z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją  w warunkach domowych;

- rodzic / prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły;

- uczeń nie wnosi na teren szkoły zbędnych rzeczy, np. telefonów komórkowych, słodyczy, napojów itp.;

- czekając na wejście do szkoły  uczniowie zachowują odstęp co najmniej 1,5 m oraz mają zakryte usta i nos maseczką jednorazową, wielorazową lub przyłbicą;

- zakrywanie ust i nosa obowiązuje wszystkich na terenie całej szkoły (wyjątek stanowią jedynie osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką lub przyłbicą);
            - dzieci wchodzą do szkoły pojedynczo, gdzie zdezynfekują ręce i poddawane są pomiarowi temperatury (na teren szkoły mogą wejść osoby z temperaturą do 37.0 0C);

- wychowawcy wręczając świadectwa mają założone maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki jednorazowe.

Drodzy Rodzice! W trosce o bezpieczeństwo dzieci bardzo prosimy, aby Uczniowie nie przynosili kwiatów.

Decyzją Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Raciążu ustalono,
             że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie, którzy otrzymają świadectwo
            z wyróżnieniem zostaną uhonorowani dyplomem gratulacyjnym,
             a uczniowie ze średnią ocen 4,50 – 4,75 listem pochwalnym. W przypadku absolwentów, dla najlepszych w nauce przewidziano nagrody książkowe.

Irena Szwankowska

• OGŁOSZENIE!

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w piątek 26.06.2020 r. według następującego harmonogramu:

– klasa VIII – godz. 8.00 - 8:45 spotkanie w sali oddziału przedszkolnego. Uczniowie wchodzą wejściem głównym a wychodzą do domu wyjściem przy kuchni.

– klasa VI  – godz. 9:00 – 09:45 spotkanie w sali gimnastycznej. Uczniowie wchodzą
            i wychodzą do domu wyjściem przy sali gimnastycznej.

– klasa V –  godz. 9:30 – 10:15 spotkanie w sali nr 9. Uczniowie wchodzą i wychodzą do domu wyjściem głównym.

klasa IV – godz. 8:20 – 9:05 spotkanie w sali nr 3. Uczniowie wchodzą wejściem głównym i wychodzą do domu wyjściem przy kuchni.

- klasa I – godz. 9:15 – 10:00 spotkanie w sali oddziału przedszkolnego. Uczniowie wchodzą wejściem głównym a wychodzą do domu wyjściem przy kuchni.

- klasa II – godz. 10:30 – 11:15 spotkanie w sali gimnastycznej. Uczniowie wchodzą
            i wychodzą do domu wyjściem przy sali gimnastycznej.

- klasa III – godz. 10:40 – 11:25 spotkanie w sali oddziału przedszkolnego. Uczniowie wchodzą wejściem głównym a wychodzą do domu wyjściem przy kuchni.

Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 w oddziale i punkcie przedszkolnym odbędzie się w późniejszym terminie, który zostanie uzgodniony z wychowawcami.

Dzieci wchodzą do szkoły, gdzie będzie mierzona temperatura i zdezynfekują ręce.
            Po każdym spotkaniu pomieszczenie zostanie zdezynfekowane i przewietrzone.
            Spotkanie odbędzie tylko z wychowawcą i trwać będzie nie dłużej niż 45 minut.
            Ze względów bezpieczeństwa dzieci do szkoły wejdą same. Rodzice proszeni są o czekanie na swoje pociechy na boisku.

Proszę o wyrażenie zgody na pomiar temperatury ciała dziecka termometrem bezdotykowym według Załącznika nr 1. Zgodę proszę odesłać do 25.06.2020r (czwartek) do godziny 12:00 na adres szkoły sp_raciaz@wp.pl bądź poprzez system LIBRUS do Pani Ireny Szwankowskiej.

Dyrektor Szkoły – Irena Szwankowska

• OGŁOSZENIE !

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie.

Informuję, iż dni: 12 czerwca 2020 r. (piątek) oraz  16,17,18 czerwca 2020r. (egzaminy ósmoklasisty)

są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Oddział i punkt przedszkolny pracują wg planu.

Życzę  udanego odpoczynku i dobrego relaksu.

Irena Szwankowka

• Drodzy Uczniowie,

w najbliższym czasie będziecie dokonywać jednego z ważniejszych wyborów w Waszym życiu – wyboru szkoły ponadpodstawowej. Jest to decyzja, która może znacząco wpłynąć na  Waszą przyszłość edukacyjno-zawodową.

Bardzo ważną sprawą jest poznanie podstawowych zasad, terminów związanych z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych. W związku z zamknięciem szkół oraz placówek oświatowych, nie mogliście uczestniczyć w Drzwiach Otwartych.

Mogę jedynie przekazać Wam najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych korzystając z tzw. nauczania zdalnego. Poniżej zostaną zamieszczone podstawowe informacje dotyczące rekrutacji oraz karta pracy umożliwiająca Wam ćwiczenie umiejętności trafnego wyboru szkół oraz klas/oddziałów.

Drodzy Rodzice,

serdecznie zachęcam Państwa, oczywiście w miarę posiadanych możliwości i czasu, do zapoznania się z  dokumentami dotyczącymi najważniejszych informacji o tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (załącznik nr 1, nr 2 i 3) oraz kartą pracy umożliwiającą Waszym dzieciom ćwiczenie umiejętności wyboru szkół  klas/oddziałów (załącznik nr 4).

Życzę miłego i owocnego wspólnie spędzonego czasu!