• Drodzy uczniowie,

22 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Jest on organizowany co roku wiosną. Wydarzenie to ma za zadanie promować postawy proekologiczne w społeczeństwie. Każdego roku setki milinów ludzi wychodzi z domu, by posprzątać naszą planetę. W tym roku będzie zupełnie inaczej! Nie będziemy mogli wyjść, aby posprzątać naszą okolicę. Mamy kwarantannę! Ale każdy z nas może wykazać się postawą proekologiczną i w tym dniu zrobić coś dla Matki Ziemi. Do takiego zachowania zachęcamy oczywiście przez cały rok!

Czy wiesz, co i Ty możesz zrobić dla naszej niebieskiej planety? Jaki masz wpływ na to, aby zieleń nie znikała pod wytworami rozwijającej się cywilizacji?

Zapamiętaj!

Prawdziwy przyjaciel przyrody:

1. oszczędza wodę;
        2. oszczędza energię elektryczną;
        3. segreguje śmieci;
        4. szanuje zieleń;
        5. dba o zwierzęta;
        6. nie zanieczyszcza środowiska.

Zachęcam Was, abyście zrobili w domu grę planszową dotyczącą dbania o naszą niebieską planetę!

Co będzie Wam potrzebne?

• kostka do gry;
        • pionki, które możecie nawet zrobić samodzielnie, np. z makulatury.

Jakie pola możecie wykorzystać w grze?

• Pole z żarówką – oszczędzasz światło, otrzymujesz możliwość dodatkowego rzutu kostką;
        • Zbierasz makulaturę – przesuwasz pionek o 3 pola do przodu;
        • Rozrzucasz śmieci np. na chodnik zamiast do kosza – cofasz się o 3 pola;
        • Marnujesz wodę – czekasz jedną kolejkę.

Możecie zaplanować różne pola, na których będą czekać na Was nagrody i pułapki! Wygrywa ten, który pierwszy dotrze do mety!

Masz okazję rozwinąć swoją wyobraźnię, spostrzegawczość. Zaproś do zabawy całą rodzinę!

W załączniku przygotowałam dla Was grę planszową „Dbam o środowisko” (źródło: kodowanienadywanie.blogspot.com)

A może chcesz się podzielić z nami opracowaną grą!

Prześlij na adres e-mail: i.tuszkiewicz@spraciaz.edu.pl

Drodzy uczniowie,

22 kwietnia 2020 r. będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Zatem już dzisiaj chciałabym Was zaprosić do udziału w warsztatch on-line w Ministerstwie Klimatu (szczegóły na plakacie). W razie wątpliwości, poproście o pomoc kogoś dorosłego!

Już niebawem, bo 22 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Ziemi. W ramach tych obchodów corocznie wiosną prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. Zatem i My chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w konkursie plastycznym (szczegóły na plakacie)!

Pozdrawiam,
        Iwona Tuszkiewicz